Sürdürülebilirlik

Şirketimiz; toplumsal farkındalık oluşturan, pozitif etkileri topluma yansıyan, eğitim ve çevre konusundaki sürdürülebilir projeleri hayata geçiren bir politika izlemektedir.

“Enerji Avcıları” Projesi 

Enerjinin değerini bilen verimliliği ve tasarrufu davranış biçimi olarak hayat felsefesi haline getiren nesiller yetiştirmeyi hedefleyen projemizle Enerji Avcısı yetiştirmeye devam edeceğiz.

2018 yılında başladığımız projemizle hizmet bölgemiz olan Aydın, Denizli ve Muğla’ da hedef kitle olan 4-8 yaş grubu çocuklar, enerjinin önemi ve nasıl verimli kullanılacağı konusunda bilinçlendiriliyor. Enerjinin ve diğer kaynakların kullanımı konusunda bilinçlenen çocuklar, tüm kaynakların kullanımı konusunda hassasiyet kazanarak çevreye duyarlı bireyler haline gelmektedirler. Enerji Avcıları kahramanlarının bildirimlerini içeren ve drama destekli olarak interaktif katılımlı ilerleyen proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınan izinler ile 49 ilçede öğretim veren anasınıfı ve ilkokullar ziyaret edilmektedir. Proje kapsamında 6.180 öğrenci Enerji Avcıları arasına katılmıştır. Proje kapsamında 2021 yılında da yeni Enerji Avcıları yetiştirmeye devam edilecektir.

"Leyleklere Yeni Yuva" Projesi

Sürdürülebilir çevre anlayışımızla doğayı ve doğal yaşamı korumaya devam ediyoruz. Büyük bir farkındalığın ilk adımı olarak örnek olan “Leyleklere Yeni Yuva” projemiz ile 12 yılı aşkın süredir leyleklere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

2015 yılında Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından “Sürdürülebilirlik” ödülü alan projemiz çevreye ve doğal yaşama sağladığı faydalarla takdir toplamaya etmektedir.

Projemizin aldığı tüm ödüller:

• Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Halkla İlişkiler Dalında “Özel Proje” – 2009

• Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, KSS Pazaryeri Etkinliği, Yılın KSS Projeleri Arasında “Üçüncülük” ve “Örnek Çevre Stratejisi” Ödülleri – 2012

•  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Tarafından Örnek Proje – 2013

• Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, KSS Pazaryeri Etkinliğinde, “Sürdürülebilirlik” Ödülü – 2015

• Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, 12. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi, “Sürdürülebilir Kalkınma Ödülleri Karada Yaşam Dalı ” Platin Ödülü – 2020

"ADM Elektrik Ormanları" 

Faaliyet alanımızda yer alan Denizli, Fethiye ve Çivril'de toplam 50 bin metrekarelik alana 10 bin fidan dikerek ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştirdik. Tema Vakfı ve Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile Aydın, Denizli ve Muğla'da ilköğretim ve liselerde öğrencilerle buluşup erozyon, küresel ısınma ve çevre konularında eğitimler düzenledik.